Гюров не вижда старата коалиция като работеща, не е сигурен за номинацията за премиер

22 юли 2022, 10:37 часа • 2069 | прочитания

Гюров не вижда старата коалиция като работеща, не е сигурен за номинацията за премиер. Това каза председателят на ПГ на "Продължаваме промяната" Андрей Гюров пред медиите в парламента. Изказването му идва на фона на преговорите за съставяне на правителство с третия мандат.

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Той коментира и отношенията на ПП и ИТН. "На този етап не сме водили директни преговори с тях. Това, което се случва в зала и в комисии, има някаква конструктивност", каза Гюров. 

На въпрос дали от "Продължаваме промяната" биха седнали на една маса с БСП, ДБ и ИТН, той отговори: "Не мисля, че това е формат, който би бил работещ".
Гюров каза, че не може да потвърди, че следващата седмица ще има номинация за премиер от "Продължаваме промяната". 

"Програмата не е комплектована. Получихме вчера предложенията от ИТН към програмата, която ние съгласувахме с "БСП за България" и "Демократична България", имаме днес до края на деня да предоставим нашите коментари. В момента текат съгласуванията в комисии по ресори. Имаме коментари по тях, тече процесът. Някои от тях са неприемливи, но няма да давам в момента коментари", добави Гюров. 

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Всичко за преговорите за съставяне на правителство с третия мандат - четете ТУК.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес