Във връзка с изказване на Бойко Борисов, базирано на Доклада на Бюрото за контрол на СРС, председателят на „Ние идваме!“ и бивш депутат Николай Хаджигенов заяви, че към настоящия момент се знае за малко над 3000 граждани, подслушвани по време на протестите. Комисията за полицейското насилие и подслушванията в 46-то НС установи 928 имена и ЕГН-та на хора, които са били подслушвани. Тези подслушвания са незаконни, независимо от дадените формални разрешения от Специализирания наказателен съд.
Още: Скандалът с 4400-те държавни имота: Правителството спира продажбите - засега
Още: Горите и пожарите: Киселова загатна, че държавата мисли за залесяване
Адв. Хаджигенов припомни случая със съдия Владимира Янева, която беше осъдена именно за даване на разрешения за подслушване в разрез със закона.
Подслушванията на протестиращи граждани са по Глава първа от Наказателния кодекс - за въоръжено въстание, бандитизъм, насилствена смяна на властта, припомни адв. Хаджигенов.
„Ако всичките тези подслушвания са законни, тоест не са издадени в нарушение на закона и ние наистина сме бандити, терористи, свалихме насилствено властта, защо няма обвинителни актове, защо не сме осъдени, защо не сме в затвора?“, попита адв. Хаджигенов.
Още: "Продължаваме промяната" с петиция срещу разпродажбата на хиляди държавни имоти
Още: "Държавната Lafka": Денков за магазините за хората и как Пеевски съсипва всичко, до което се докосне
По думите му това, че някой е ударил печат на нещо, не означава че то е законно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кабинетът одобри доклад от военното министерство относно ядрените оръжия
Още: Преизбраха Иван Димитров за шеф на Комисията за регулиране на съобщенията
Според председателя на „Ние идваме!“, днес Борисов се е презастраховал, прехвърляйки отговорността към специализирания съд, към Бюрото за контрол на СРС, към главния прокурор и попита бившия премиер дали това означава, че депутатите на ГЕРБ в парламента ще гласуват срещу Иван Гешев.
„След като Борисов не е виновен, тогава Иван Гешев е виновен - той сам е започнал това, сам е разпореждал всичко“, коментира адв. Николай Хаджигенов.
Още: Пеевски ги поиска, кабинетът му ги гласува: Държавните "Магазини за хората" са факт
Още: Президентските избори могат да легитимират модела ГЕРБ-ДПС: Първан Симеонов с анализ за "Дондуков" 2