Херо Мустафа ще е новият посланик на САЩ в България

18 юни 2019, 17:00 часа 13147 прочитания 0 коментара

Херо Мустафа от Калифорния ще бъде новият извънреден и пълномощен посланик на САЩ в България, предаде БГНЕС.

Още: "Да спре с кухите лозунги": Мирчев напомни на Пеевски за "Булгартабак"

Още: Повече родители да работят онлайн през лятната ваканция: Предложение

Г-жа Мустафа ще замени на този пост Ерик Рубин. Тя е дипломат от кариерата. В момента е заместник-ръководител на посолството на САЩ в португалската столица Лисабон. Преди това тя е била съветник по политически въпроси в посолството на американското посолство в Индия.

Във Вашингтон тя е била съветник в администрацията на вицепрезидента в Белия дом, заместник-директор на Дирекцията за Афганистан в Държавния департамент. Също така г-жа Мустафа е била директор в Съвета за национална сигурност.

Тя има бакалавърска диплома от Джорджтаунския университет и магистърска от Принстън. Тя говори девет езика, включително арабски, руски, хинди и фарси.

Още: Държавата дава пари за сценичните изкуства и обеща да не закрива театри (ВИДЕО)

Още: Продажба на държавни имоти въпреки обещанието, разкрития за сделки в София и Шуменско

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес