Искрен Митев, ПП-ДБ: Нас не ни е страх да падне правителството

17 ноември 2023, 07:59 часа 872 прочитания 0 коментара

Нас не ни е страх да падне правителството. Местните избори показаха настроенията в страната. ПП промени политическата карта в България. Виждате какъв отговорен човек застана начело на София. Това заяви депутатът от ПП-ДБ Искрен Митев по БНТ.

Още: Полска медия обърна внимание на Борисов, Пеевски и ареста на варненския кмет

Още: "Вече е срамно да си приятел с ГЕРБ": Отношенията между Борисов и немските партньори са пред крах?

"Безумно твърдение е, че ПП-ДБ е прокремълска партия. Не искаме цената на петрола да стане 5 лева. Това е поредица от грешни решения, в които се опитват да ни вкарат. Не виждам причина дерогацията да падне след 3 дни, както е продължението на Делян Добрев.

Ако ПП-ДБ, запазвайки дерогацията, е прокремълска организация, то целият ЕС, който подкрепи дерогацията, е прокремълски", е тезата на Митев.

Според него да спре дерогацията след 3 дни е неоправдан риск за цялата икономика.

Още: За Гуцанов президентът трябва да е "ляв и социален", а явно не обединител на нацията, както е в Конституцията

Още: "Кандидатурите на "опитомената левица" увеличават шансовете на демократичните сили": Атанасов за Йотова или Киселова за президент

"Според експерти, които са били вчера при министър-председателя, "Лукойл" няма как да мине на неруски петрол за 3 дни. Ако бяхме подготвени, щяхме да подкрепим падането на дерогацията."

ОЩЕ: Глас от ПП: Няма да позволим мафията отново да превземе държавата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес