ИТН: Разумно е решението да не се сливат цивилното и военното разузнаване (ВИДЕО)

21 септември 2023, 13:09 часа 2094 прочитания 0 коментара

ИТН смята за разумно решението да не се сливат цивилното и военното разузнаване, стана ясно от изявление на депутата Ивайло Вълчев пред медиите след като управляващите не се разбраха за реформите в службите и идеята на Атанас Атанасов за сливане на Държавна агенция "Разузнаване" и "Военно разузнаване". 

Още: Уволненият от ГЕРБ, БСП и ДПС бивш шеф на Сметната палата спечели делата, осъди и неуспялата премиерка Горица Кожарева

Още: "Като му дойде времето": Радев с първи коментар за президентските избори през 2026 г.

"Един от поредните случаи, в който се обявава едно решение и се  взема друго. Според нас това решение е разумно, тъй като ние изначално не разбрахме какви са дълбоките мотиви за сливане на службите", каза Вълчев. ОЩЕ: Борисов използва войната, за да се оправдае за бламираната реформа на службите (ВИДЕО)

Според него, ако човек се запознае по-детайлно с историята на разузнаването, ще разбере, че военното разузнаване работи с партньорските служби.

"Такова сливане би предизвикало институционално неудобство. Според нас разговорът не би трябвало да се води", смята Вълчев. ОЩЕ: Заради Борисов: Атанас Атанасов се оттегли като председател на комисията за службите

Още: ПП-ДБ с разкрития за конфликт на интереси в комисията за избор на КПК

Още: Казусът се заплита: ПП внесе сигнал срещу Тодор Попов след скандалния запис в Пазарджик

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес