Кирил Петков се извини: Мария Габриел е пример за смелостта на дамите в политиката

27 май 2023, 12:18 часа • 4569 | прочитания

Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков се извини за "непрецизния" си изказ по отношение на Мария Габриел, който стана ясен от пуснатите от Радостин Василев записи вчера.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

"В дългата нощ, в която ПП трябваше да вземе съдбоносно решение за втория мандат, имаше много емоции, мнения, квалификации. Имаше и непрецизен изказ от моя страна за г-жа Мария Габриел, затова бих искал да кажа ясно личното си мнение за нея:

Считам, че Мария Габриел е пример за смелостта и способностите на дамите в политиката. Дълбоки уважения към нея и към всяка дама, взела решение да превърне политиката в призвание. Знам колко е трудно да се решиш на тази крачка и още повече - да останеш. И също толкова добре знам колко е необходимо и безценно. С такива примери вярвам, че изпращаме силно послание и мотивация повече жени да разберат, че мястото на всяка от вас е точно там, където си изберете", написа Петков във Facebook.

По-рано днес председателят на парламента Росен Желязков отправи критика към бившия премиер по bTV. Кирил Петков твърдеше в записа, че когато ПП-ДБ представили проектокабинета с втория мандат, Габриел, едва ли не, се разплакала, че няма да е премиер.

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

"Който познава Мария, знае, че тя не е от момичетата, които плачат. Този разказ има белезите на една много неприятна презентация на жената в политиката като нещо много ретроградно. Тази интерпретация е вредна, защото не е изобщо европейска", заяви Желязков.

ОЩЕ: ГЕРБ намекна, че ПП-ДБ трябва да направят отстъпки за връщане на доверието

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес