Манолова призова президента да даде на парламента още няколко дни

03 септември 2021, 15:35 часа • 3384 | прочитания

ГЕРБ, БСП и ДПС саботираха заседанието на правна комисия, на което щеше да се разгледа закриването на специализираните съдилища и прокуратура.

Още: Пеканов: Брюксел чува и мнението на Радев за еврозоната

Още: Ивайло Мирчев: Ще хвърчат глави, ако се установят злоупотреби в „Младост“ и „Люлин“

Това съобщи Мая Манолова в пряко включване в профила си във Facebook.

Тя призова президента Радев да не разпуска все още Народното събрание, а да остави още няколкото необходими дни, за да бъдат приети законите, които ще сложат началото на съдебната реформа.

На това заседание на правната комисия трябваше да се гледа на първо четене закриването на специализираната прокуратура и специализираните съдилища. Кворум нямаше заради отсъствието на депутати от ГЕРБ и ДПС, а от БСП имаше само един.

Още: "Да не говорят с недомлъвки": Петков и Василев за напусналите кметове от "Продължаваме промяната"

Още: Деница Сачева стана вицепрецидент на ПАСЕ

Председателят на правната комисия Андрей Михайлов съобщи, че ще направи всичко възможно да насрочи следващото заседание възможно най-скоро.

За заседанието освен главния прокурор Иван Гешев бяха дошли още шефовете на специализираните съдилища Георги Ушев и Мариета Райкова, както и заместничката на главния прокурор Даниела Машева.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес