56% от българите или около 4 млн. души, по последните изследвания, не искат предсрочни избори, заяви от парламентарната трибуна лидерът на ВОЛЯ Веселин Марешки, предаде репортер на БГНЕС.
Още: Инвестицията на "Райнметал": Шефът на комисията по отбрана отговори за ролята на президента
Още: "Измамихме" еврозоната": В какво състояние са парите на държавата? Анализ на Стоян Панчев (ВИДЕО)
Марешки прочете декларация от парламентарната трибуна, в която разкритикува депутатите от опозицията за настояването им правителството да подаде оставка, а в страната да се проведат предсрочни парламентарни избори.
„Когато искате предсрочни избори, вървите срещу тези 4 млн. българи ли“, подчерта още Марешки в изказването си. Той се позова на социологическо изследване, според което резултатът на партия ГЕРБ е със 6,55% по-висок от резултата на основната опозиционна партия БСП.
„Трябва да правим ежедневни усилия, за да може българският народ да хареса визията на всяка една политическа партия и по този начин да се представяме, а не с постоянно крещене и недемократични методи“, препоръча той на депутатите.
Още: Правителството предложи на президента 20 посланици: Кои имена се спрягат?
Още: Правителството промени договора за ракети за F-16, без да се оскъпяват изтребителите