Миков прие номинацията за лидер на БСП

17 юли 2014, 18:58 часа 19881 прочитания 0 коментара

Председателят на Народното събрание Михаил Миков има номинация за лидер на БСП и ще я приеме.  Това потвърди пред журналисти самият той след проведеното заседание на Изпълнителното бюро на БСП, информира "Фокус".

Още: Наистина ли Бойко Борисов купува бензиностанциите "Газпром" чрез свой братовчед?

Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)

На въпрос дали е получил номинация за председател на БСП, Миков отговори с категорично „Да”. Попитан дали ще я приеме, Миков отново каза „Да”.

Сергей Станишев ще предложи Михаил Миков за лидер на БСП като обединителна фигура, твърдят депутати от левицата. Слухът за тази кандидатура стигнал и до други партийни централи.

Станишев вече даде знак, че неговият фаворит за наследник е енергийният министър Драгомир Стойнев, като го предложи за зам.-председател на партията. Той още не бил оттеглил подкрепата си, но изчаквал да види какви негативи ще обере в публичното пространство членът на кабинета "Орешарски", коментира вчера в. "Преса".

Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)

Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)

Отново вчера стана ясно, че и предприемачът Георги Гергов се включва в надпреварата.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес