"Днес имаше редица публикации, че има теч на лични данни от регистър Булстат. Това не отговаря на истината. Теч няма". Това написа във фейсбук министърът на електронното управление Божидар Божанов. Според него данните за постоянен адрес, телефон и др. са публични според Закона за регистър Булстат от 2005 г. Ето какво още допълва той:
Още: Наистина ли Бойко Борисов купува бензиностанциите "Газпром" чрез свой братовчед?
Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)
Дали това е добра идея е отделен въпрос. По-скоро не е. Затова с министър Йорданова ще предложим изменения на закона, така че публичността на данните да е съобразена с нуждите и ползите.
Анализирахме и трафика и достъпа до данните. И по тази линия за теч не може да става дума.
Защитата на личните данни и прозрачността са приоритетни аспекти на всяка политика. В регистрите на Агенция по вписванията тези два аспекта понякога се сблъскват и трябва много адекватна преценка къде минава границата.
Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)
Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)
Имаме капацитета за вземане на такива решения и ще го използваме както по текущи въпроси, така по отношение на закони, приети преди 17 години.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Като латиноамерикански наркобос": Човек на Пеевски атакува президента заради кортежа му (ВИДЕО)
Още: Мария Филипова не отрече, че може да е премиер, но ще каже само на президента (ВИДЕО)