Оставката на Московски беше приета с пълен консенсус от парламента

05 декември 2018, 09:32 часа 1820 прочитания 0 коментара

На първото пленарно заседание за тази седмица депутатите приеха с пълно мнозинство от 146 гласа „за"  и без дебат депозираната на 30 ноември оставка на народния представител от ГЕРБ и бивш министър на транспорта Ивайло Московски.

Още: Иван Кръстев: Путин е гневен човек, искащ отмъщение, а Тръмп - гений на непоследователността (ВИДЕО)

Още: Депутат от ИТН: Вотът на недоверие нарушава Конституцията, някои от мотивите се повтарят

Московски се върна в Народното събрание, след като преди това подаде оставка като министър на транспорта в кабинета „Борисов 3“, заради катастрофата с автобус край Своге, която отне живота на 20 души.

Тогава заедно с него от кабинета си тръгнаха и вътрешният министър Валентин Радев и регионалният Николай Нанков.

Оставката беше подадена и след като в началото на октомври Владислав Горанов представи кандидатурата на Московски за вицепрезидент на Черноморската банка за търговия и развитие.

Още: Конституционният съд няма да се занимава с въпроса дали Главчев заема законно поста си

Още: Коя е скритата власт и как расте Пеевски? Явор Божанков в Студио Actualno (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес