Новоизбрният премиер Кирил Петков, който е на посещение в Брюксел, се срещна тази сутрин с генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг. Това е първата официална визита на премира в чужбина. В централата на алианса двамата обсъдиха въпроси, свързани с общата работа в областта на отбраната, кризата в Украйна, добросъседските отношения и инвестициите в инфраструктура.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Петков обяви, че позицията на България за Украйна е изцяло в тон с тази на страните-членки на НАТО и ЕС и допълни, че би се радвал, ако страната ни бъде полезна в някакъв аспект за нормализиране на ситуацията.
По темата за развитие на инфраструктурата той обяви, че добра инвестиция може да бъде изграждането на втори мост над Дунава близо до Русе.
Шефът на НАТО отправи призив страната ни да продължи да инвестира във военно оборудване: "Приветствам скорошните ви инвестиции в нови бойни самолети, морски патрулни съдове и бронирани коли. Разчитам България да продължи да инвестира в отбраната си, тъй като сме изправени пред все по-непредвидим свят."
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Премиерът Петков от своя страна покани официално Столтенберг на посещение у нас.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)