Станишев да подтвърди думите на Стоилов, иска в. Дума

27 март 2014, 08:08 часа 24953 прочитания 0 коментара

Станишев да подтвърди думите на Стоилов, за да бъде позицията на БСП принципна. А БСП да настоява позицията от частно-партийна да се превърне в позиция на Министерския съвет, пише Юрий Борисов в "Дума".

Още: Скандалът с 4400-те държавни имота: Правителството спира продажбите - засега

Още: Горите и пожарите: Киселова загатна, че държавата мисли за залесяване

Казаното от зам.-председателя на БСП Янаки Стоилов е ясно: "Българската страна трябва не само да бъде резервирана към налагане на икономически санкции, но и трябва да поддържа позицията такива санкции да не се допускат". За да бъде това обаче безспорна позиция на БСП, думите трябва да бъдат потвърдени и от председателя на партията Сергей Станишев.
Какво означава "да поддържаме позицията такива санкции да не се допускат"?

Това означава БСП да настоява министър-председателят и външният министър на всеки форум, който се занимава с темата, да бъдат ПРОТИВ налагането на икономически санкции. Външният министър дори може да бъде задължен по партийна линия да се бори за налагането на тази позиция в правителството. И това трябва публично да бъде обявено. Второ, БСП трябва да настоява пред своя коалиционен партньор позицията от частно-партийна да се превърне в позиция на Министерския съвет.

Когато една страна от ЕС е "против" нещо, тя го отстоява пред другите страни. А ако те не са съгласни? Логично е да наложи вето върху различно решение, ако смята, че позицията й е ключова, дори съдбоносна за страната.

Още: "Продължаваме промяната" с петиция срещу разпродажбата на хиляди държавни имоти

Още: "Държавната Lafka": Денков за магазините за хората и как Пеевски съсипва всичко, до което се докосне

Ако коалиционният партньор не се съгласи с тази позиция, трябва много ясно и много пъти да се повтори, че позицията на БСП е бламирана. И нека пред избирателя всяка партия носи своята отговорност. А не, както неведнъж се е случвало, БСП да се товари с поведение, което е абсолютно чуждо на избирателите й, в името на някаква мъглява коалиционна компромисност, пише Юрий Борисов в изданието. 

 

Още: Кабинетът одобри доклад от военното министерство относно ядрените оръжия

Още: Преизбраха Иван Димитров за шеф на Комисията за регулиране на съобщенията

 

 

 

Още: Пеевски ги поиска, кабинетът му ги гласува: Държавните "Магазини за хората" са факт

Още: Президентските избори могат да легитимират модела ГЕРБ-ДПС: Първан Симеонов с анализ за "Дондуков" 2

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес