Транспортният министър: Управителят на жп базата в Паничище е празнувал за сметка на държавата

09 януари 2022, 19:31 часа 11222 прочитания 0 коментара

"Управителят на жп базата в Паничище си е канил гости там като в негова лична туристическа база. Пили са, правили са празненства, всичко е било платено от държавата. При нарушен обществен интерес веднага ще има реакция". Това заяви транспортният министър Николай Събев.

Още: "Със сигурност има възможност": Благомир Коцев е потенциален кандидат за президент на ПП-ДБ

Още: Чистка в ПП? Лена Бориславова, Ицо Хазарта, Никола Минчев и кметът на Пазарджик останаха извън ръководството на партията

Той разкри, че има сигнали,че Аспаруховият мост е технически не толкова годен да издържи натоварването по удълбочаване на пристанище "Варна". Затова ще бъде направено обследване, a ако има опасност, проектът ще бъде спрян", обяви министърът.

По думите му когато има твърдения, че това, което се взема от дъното, за да се удълбочи се изхвърля навътре в езерото, трябва да се провери. "Има две причини да смятаме, че договорът е незаконосъобразен. Подали сме сигнал към МВР, защото в самият договор не се предвижда държавната фирма да превъзлага на трето лице да извършва тази дейност. ДНСК пък е констатирала при изпълнението на процеса, няма нужните подписи. Има строителни книжа, които не отговарят на закона", подчерта той по Нова телевизия.

Относно концесията на летище "София" министърът сподели, че е важно да се знае доколко най-бързо ще може да се види вратата на България добре отворена.

Още: "Обещах ви - ще се борим докрай": Асен Василев е избран за председател на "Продължаваме промяната"

Още: Кабинетът в ролята на сериала "Двама мъже и половина": Петър Витанов с мрачна прогноза за БСП

"Потребителят трябва да усеща резултатите от концесионния договор. Договорихме се, че още през тази година концесионерът ще изтегли основната част от инвестициите си", посочи Събев. И призна, че е милионер от предприемаческата си дейност в транспортна фирма.

"Често съм бил заплашван и ми е била искана такса "спокойствие". Винаги съм се справял сам. След 8 декември понятията държава и родина са се слели в едно. Цялата ми дейност е свързана с това да развявам гордо националния флаг", разказа министър Събев.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес