Все още има броене на гласове за членовете на новия Национален съвет на БСП.
Още: Депутатите се събират извънредно заради безводието
Още: Радев, Борисов, Пеевски: За кого са изгодни нови избори? Обяснява Диана Дамянова (ВИДЕО)
Според в. "24 часа", в 9:30 часа сутринта, когато е трябвало конгресът на социалистите да започне в зала 1 на НДК, това не е станало.
Гласуването за новия съвет започна в 23:00 часа на 26 септември. Кандидатите обаче са цели 692 и това затруднява преброяването. В съвета има общо 113 свободни места. 114 млади социалисти пък се борят за 37 места в младежката квота в Националния съвет.
Новият червен пленум ще е от 185 души. 32 от членовете му са делегирани представители на областните структури. По предварителни данни сред избраните делегати Корнелия Нинова и опозицията имат почти паритет - 16:13. По право в пленума влизат трима - лидерите на Младежкото обединение, на жените и на ветераните.
Още: Нови данни: Българите с оценка за срещите в Белия дом и повече одобрение за САЩ над Русия
Още: Пеевски не е водопроводчик, а съсед, който само говори: ПП с остра критика за водната криза
Междувременно в кулоарите на конгреса стана ясен интересен казус - Георги Тодоров, който беше кандидат за лидер, но се отказа от вота в последния момент, обяви, че името му го има два пъти в бюлетината за член на Националния съвет - веднъж от Бургас, втори път от София, тъй като има номинации от двете места.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Скоростно: Радев преназначи шефа на НСО след решението на правителството
Очаква се да има балотаж за председател на Общопартийната контролна комисия между досегашната ѝ председателка Валя Богданова и ръководителят на червената ЦИК за прекия избор Емил Войнов.