Войната между вицепремиера Валери Симеонов и туристическия министър Николина Ангелкова ескалира. Днес вицепремиерът обяви, че дава цялото министерство на прокурор заради строежи, схеми и категоризации на заведенията на морския плаж „Слънчев бряг – Юг”.
Още: Управляващите сътвориха скандал със законови промени за държавните имоти и екооценките
Още: Кристиан Вигенин: Министрите на БСП постигат резултати, трябва да внимаваме с компромисите
Това обяви самият Симеонов в профила си във „Фейсбук”.
В сигнала се посочва, че „вследствие на евентуално извършени престъпления от съответните длъжностни лица” са одобрени 3 схеми за преместваеми обекти и съоръжения с категоризация – макар да става въпрос за изключителна държавна собственост.
По-рано по време на заседанието на Комисията по туризъм Николина Ангелкова коментира скандала със Симеонов така: "Панаирът за преместваемите обекти се прави в началото на летния сезон и изключително много уврежда имиджа на българската държава като туристическа дестинация. Не мога да си обясня мотива. Това са факти и обстоятелства, които са известни и същият панаир беше и миналата година. Озадачена съм, че всяко лято се прави едно и също, от миналото насам". Тя заяви, че проверките на Слънчев бряг не са установили нарушения.
Още: "Пиесата" за служебен премиер: Новият омбудсман заяви роля
Още: Атанас Атанасов: Ще искаме оставката на Наталия Киселова, трябва да съберем 80 подписа
От Министерството на туризма обаче все още не са коментирали обстоятелството, че вицепремиерът ги е дал на прокурор.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Асен Василев представи рецепта за борба с Пеевски и Борисов, даде данни за обедняване
Още: "Галъп": Мнозинството от българите не вярват в успеха на вотовете на недоверие