Видео, което показва как група деца посред бял ден в центъра на Русе дишат субстанция, която според автора на клипа е райски газ, предизвика вълна от възмущение в социалните мрежи.
Още: Пожар гори в столичния квартал "Кръстова вада" (СНИМКИ)
Още: "Ако може да спасим децата, защото ние сме обречени": Майката на детето за трагедията от Несебър
На кадрите се виждат осем момичета, които се крият зад трафопост в центъра на града и дишат субстанцията от балони.
Видеото е заснето на 10 септември и е разпространено от потребител в социалната мрежа Facebook.
Точно преди 5 дни депутатите приеха на второ четене промените в Закона за храните, свързани с употребата на "райски газ". Употребата на диазотен оксид като добавка в храни се допуска в обекти за производство и преработка на храни и заведения за обществено хранене, когато диазотният оксид се използва като добавка в помещенията за приготвянето на храни, предвиждат приетите текстове. ОЩЕ: Окончателно: Депутатите с важни промени за райския газ в храните
Още: Няма промяна в състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ в "Слънчев бряг"
Още: Стабилно е състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ
Темата с райския газ излезе на преден план след медийно разследване, което установи казваше, че балони с райски газ се продават по дискотеки, нощни клубове и централните алеи на морските ни курорти. Дори нещо повече - имаше данни, че родители сами ги набавяха за партита на децата си, за да мине купонът в целия му блясък. След публикацията ни от 23 м.г. юли последва лавинообразна реакция от държавните институции и експерти. Три дни по-късно държавата се зае да решава проблема, отлаган поне 8 години.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Протестите успяха: Полицейският син, прегазил хора с АТВ на морето, се връща в ареста
Първа забраната на райски газ поиска омбудсманът Диана Ковачева, а тогавашният вицепремиер в кабинета "Петков" Корнелия Нинова разпореди масови проверки по заведения.
Още: "Бях на мястото": Обвиненият за убийството в Първомай с частични самопризнания
Още: В понеделник съобщават от какво са се натровили 100-те сватбари в Сливенско