Установиха замърсени пещери на гъбозавод в Русенско

07 февруари 2018, 16:17 часа 1568 прочитания 0 коментара

Експертите на РИОСВ – Русе извършиха извънредна проверка по сигнал за замърсяване на терени (пещери), собственост на гъбозавода „Красен“ АД, в едноименното село.

Още: Пенчо Милков прие Генералния план за развитие на Летище Русе

Още: Стратегическо партньорство и бъдещи инициативи между Русе и Китай обсъдиха Пенчо Милков и посланик Дай Цинли

Сигналът е подаден от природолюбител, придружен със снимков материал по е-поща. При обход на терените е установено, че тези пещери са изкуствено създадени за нуждите на дружеството. На място е констатирано наличие на отпадъци от пластмасови опаковки, в два от подземните складове, съобщиха от РИОСВ - Русе.

На дружеството е дадено предписание да почисти замърсените терени в двуседмичен срок и да предаде отпадъците на лица, притежаващи разрешителни документи по Закона за управление на отпадъците.

Предстои последващ контрол за спазване на предписанията.

Още: Кметът на Русе със златна значка за приноса му към културния и обществен живот на града

Още: Зала „Ялта“ в Русе бе арена на двудневната волейболна надпревара „За купата на кмета“

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес