Най-добрият технологичен продукт на 2017 година не е iPhone X

21 ноември 2017, 07:45 часа 8090 прочитания 0 коментара

Американското списание Time публикува класацията си за най-добрите технически иновации за 2017 година.

Още: В САЩ показаха страховито оръжие срещу дронове (ВИДЕО)

Още: Yettel отчита двуцифрени ръстове в предварителните поръчки на новите устройства на Apple спрямо 2024

Класацията се оглавява от новата гейминг приставка "Суич" (Switch) на японския гигант Nintendo. "Хибридната" конзола се състои от таблет с 6,2-инчов мултитъч дисплей , който върви в комплект с два безжични контролера Joy-Con. Накратко "Суич" е проектиран да изпълнява основно ролята на домашна гейм конзола с докинг станция за телевизор и едновременно с това да се трансформира в портативен компютър. Сред 10-те топ технологии на годината Nintendo застава и под 6-та позиция, със завърналата се на пазара, подобрена версия на легендарната "Супер Нинтендо" гейминг машина.

На второ място в класацията се нарежда юбилейният смартфон iPhone X. Според авторите на класацията новото устройство на Apple е доста скъпо, но нововъведенията, използвани първоначално от Android, като безрамковия дисплей и системата за лицево разпознаване Face ID, установяват нов стандарт за смартфоните в бъдеще. Това, комбинирано с висококачествена камера, дълъг живот на батерията и екран в по-приемлив и приятен размер, правят най-новият модел на iPhone предпочитан избор.

Бронзов медалист в надпреварата за най-добри технически иновации за 2017 г. e най-новияt компютър "Майкрософт Сърфейс Лаптоп". Елегантният му дизайн и дълготрайната му батерия в комбинация с перфектно установения баланс между удобство и хардуерни характеристи са едни от ключовите причини за високата му позиция.

Още: Илон Мъск ще представи огромен конкурент на "Уикипедия"

Още: А1 празнува 30 години с отстъпки до 500 лева/255,65 евро за водещи смартфони

Сред петте най-добри устройства за годината влизат и дронът DJI Spark и смартфонът "Самсунг Галакси" S8.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес