Оказва се, че жените се оглеждат по осем пъти на ден, използвайки витрините на магазините, страничните огледала на колите и дори слънчевите очила на другите хора, показва британско изследване.
Още: След полета в космоса: Кейт Пери била смазана и наранена
Още: Очаквайте неочакваното в "Ергенът": Дамите направиха избора си, три от тях си тръгнаха (СНИМКИ)
Изглежда, че Шекспир е бил много прав, когато е написал: "О, суета, твоето име е жена". Една десета от участничките в допитването признали, че не могат да минат покрай кола, без да хвърлят поглед на прическата и грима си, предаде БГНЕС.
Една трета от представителките на нежния пол смятат, че изглеждат най-добре, когато се оглеждат в огледалото на собствената си баня, а една на всеки десет дами заявили, че огледалото в тоалетната на работното им място ги показва в най-лошата им светлина.
40% от жените дори имат любими огледала, които според тях ги представят по-красиви от другите, сочи допитването сред 2000 жени на компанията Simple skincare.
Още: "Ергенът" повлия на психиката ѝ: Анна-Мария с пълна промяна след шоуто (СНИМКА)
Още: Илон Мъск иска да спаси човечеството, като дарява спермата си
"Много жени имат забързан начин на живот, заради който постоянно са в движение, и искат да изглеждат в най-добрия си вид. Така че хвърлянето на бърз поглед върху външния си вид, когато имат възможност за това, е съвсем естествено. Важно е да проверявате външния си вид, за да увеличите увереността си", отбелязва д-р Кристине Бунди от университета в Манчестър.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Дори моята кръв е преуспяваща": Меган Маркъл
Още: Георги Янев от "Игри на волята" махна брадата, приятелката му не го позна (СНИМКИ)
Редактор: Десислава Симова