Край: Съдът окончателно каза чие е авторството на Stairway To Heaven (ВИДЕО)

06 октомври 2020, 11:02 часа 0 коментара

Вече не е възможно да има правен спор върху собствеността на Led Zeppelin върху вечния хит "Stairway To Heaven", съобщава БГНЕС, позовавайки се на BBC.

Още: Адриана от "Ергенът" забрави Васил: Ето с кого го замени (СНИМКИ)

Още: Популярна телевизионна звезда планира да се откаже от светлините на прожекторите

Групата беше съдена за авторски права през 2014 г. заради твърдения, че са откраднали началния риф на песента от Taurus, от американска група, наречена Spirit.

Led Zeppelin спечели делото през 2016 г., но то бе подновено след обжалване през 2018 г. Апелативен съд потвърди първоначалната присъда по-рано тази година. Сега Върховният съд на САЩ отказа да разгледа делото, с което то окончателно приключи.

"Stairway To Heaven" редовно се появява в списъци с най-великите рок песни, писани някога, и случаят е един от най-гледаните спорове в музикалната индустрия.

Още: Преди 35 години: Орлин Горанов впечатли с непоказвана досега СНИМКА

Още: Преодоля "синдрома на самозванеца": Чанинг Тейтъм за ролята, която му даде увереност

Милиони долари са потенциално заложени, като песента е спечелила 3,4 милиона долара (2,6 милиона британски лири) за петгодишния период, който беше спорен по време на процеса.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес