Актрисата Йоанна Темелкова, известна с ролите си в сериалите "Братя" и "Под прикритие", се похвали в социалните мрежи с успешното приключване на учебната година за нейния син Филип. Тази година момчето завърши втори клас и е "със сребърен медал от олимпиада по английски език, като продължава смело да бъде себе си, но разбирайки се много повече". Днес Темелкова е горда майка, която се радва на успехите на сина си.
Първата година в училище обаче се оказва не особено приятна за малкия Филип и семейството му.
Ето как се справя с проблема
"Първи клас за Филип беше пълен кошмар, за учителите му и за нас също. И какво направихме ние? Обърнахме се към него самия и му подадохме ръка. Всички - и учителите включително, защото без тяхното съдействие нямаше да постигнем нищо. А те бяха в пълното си право да вдигнат ръце и да кажат - чао! Не го направиха. Постъпиха така, както и аз смятам, че трябва да се постъпва с т.нар. "палави деца"! Не обръщаш гръб, защото така е най-лесно, а помагаш на детето да се справи със себе си! В края на първи клас Филип беше значително по-спокоен. Във втори клас не ни извикаха нито веднъж в училище!", разказа актрисата с пост в социалните мрежи.
Още: Порасналата дъщеря на Стефания Колева е нейно коипие (СНИМКИ)
В края на историята си тя призовава всеки родител да обръща достатъчно внимание на децата си и да не ги оставят да се оправят сами. "Мили родители, не се заблуждавайте (като мен), че децата на 7,8,9,15 години могат да се справят с всичко сами само защото дават вид, че могат! Бъдете до тях! Разговори, разговори, търпение, разбиране, подкрепа и много, много любов! И не само към вашите собствени деца, а към всички!"