12 км опашка от ТИР-ове на турската граница

07 ноември 2014, 08:37 часа 9359 прочитания 0 коментара

12-километрова опашка от ТИР-ове се е образувала на ГКПП Капъкуле откъм турска страна. А на другия ГКПП Хамзабейли-Лесово опашката от тежки камиони е от около 10 километра.

Още: Прогноза за времето - 5 август 2025 г. (вторник)

Още: Най-важните новини за деня: 4 август 2025 г.

Според турските митнически власти задръстването на ГКПП-тата на турско-българската граница е заради въвеждането на проверка на рентгеновата уредба на българската митница на Лесово на всички моторни превозни средства, съобщи Дарик, цитирайки властите в съседната ни държава.

Задължителният преглед на рентгеновата уредба бе въведен след акцията, при която бяха отстранени няколко български митнически служители. Това забавя преминаването на колите.

Досега дневно през Хамзабейли минаваха по около 500 коли, сега числото падна до 50-60 коли, казаха турски митнически представители. Заради задръстването на Лесово шофьорите се насочили към Капъкуле. Там пък опашката стигнала 12 километра, а шофьорите чакали по повече от едно денонощие, за да минат на българската митница.

Още: Отиде си д-р Станислав Димитров - блестящ лекар в УМБАЛ "Царица Йоана"

Още: Разхлаждат се със сладолед и ходят на басейн: Един разказ за щастливи мечки (СНИМКА)

Турските шофьори се оплакват и от случаите на бежанци, главно сирийци, които тайно се качвали на ремаркетата през нощта докато те чакат на опашка за митницата. Вече имало няколко такива случая. При проверката на българската митница, ако заловели нелегални в турски ТИР, шофьорът подлежал на съд по българските закони.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес