Доброволци събират храна за бедстващите коне

27 март 2018, 11:03 часа 1085 прочитания 0 коментара

Доброволци събират храна за бедстващите коне в Осоговска планина. Това съобщи „Фокус” – Кюстендил Елица Димитрова, част от доброволците.

Още: Най-важните новини за деня, 15 август

Още: Вземаш книжка, но нямаш право на мощен автомобил: Мярка срещу младите шофьори

По думите й е необходимо да се събере достатъчно сено, която ще бъде транспортирана с моторни шейни до стадото животни, намиращи се в местността „Бек бунар” в планината.

„Вчера не успяхме да отидем, но днес ще направим нов опит, за да занесем храна на останалите животни”, каза Елица Димитрова.

Служителите на Областна дирекция по безопасност на храните в Кюстендил също ще направят нов опит да достигнат до стадото, с цел извършване на проверка на място. Междувременно те извършват проверки на животновъдните обекти, собственост на Петър Пищалов, сочен за собственик на конете.

Още: Мистерията на древните: Actualno.com по следите на забравеното наследство у нас (ВИДЕО)

Още: След настояване на съда: Отстраниха кмета на Герман от ГЕРБ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес