По време на посещението си в Румъния вчера френският премиер Жан-Марк Еро отхвърли всякаква възможност за разрешаване на дейностите по проучването и добива на шистов газ във Франция, съобщава вестник „Нувел обсерватьор”.
Още: Най-важните новини за деня: 30 септември 2025 г.
Още: Кроасанът с масло – новата любима закуска на българина
Пред пресата в румънската столица Еро заяви, че „изключва възможността за добив на шистов газ във Франция”.
„Правителството работи, за да осигури енергийния преход на страната, но шистовият газ не влиза в плановете на кабинета”, заяви Еро.
Така премиерът постави на място влезе свой министър, който във вторник се изказа в подкрепа на новия енергиен ресурс.
Още: Военен ритуал-панихида се проведе на историческия връх Каймакчалан за поредна година (СНИМКИ)
Още: Тестват системата BG-ALERT: Кога и къде
В изказването си пред парламента министър Арно Монтбур предложи да се създаде обществена компания, която да проучи възможностите за екологичен добив на шистов газ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Промени в движението по АМ “Хемус“: Къде и кога
Още: Meteo Balkans: 5-метрови вълни удрят българското Черноморие до дни