Предложенията на електроразпределителните дружества за новата цена на тока от 1 юли, 2022 година са заличени като числа в официални сайт на КЕВР.
Още: НСИ се оплака груба политическа намеса върху независимостта си
Още: До 60% отстъпка за модерни кухненски уреди Berlinger Haus в Kaufland
Практиката в предишни периоди обаче не е била точно такава - ценовите предложения са ставали ясна, с изключение на някои параметри, като конкретни инвестиции. Например от EVN сега не посочват конкретните предложения за поскъпване на тока, докато през 2021 година не е така и има точни числа.
От КЕВР обаче обясниха, че публикуваните предложения ги виждаме на официалния сайт на институцията в този вид заради искане от страна на съответните дружества. Показателно е какво казва EVN в официално си прессъобщение: "С оглед на продължаващата пазарна динамика, отворените въпроси относно ценообразуването на останалите дружества по веригата производство – пренос – разпределение – доставка и невъзможността към днешна дата да се направи точна прогноза какви биха били условията през периода юли 2022 – юни 2023 г. конкретни ценови параметри и цени за крайни клиенти ще са предмет на дискусия в стартиралата вече ценова процедура на КЕВР". В подобен дух има прессъобщения и от други ЕРП - например ТУК!
Утре, 27 май, се очаква Комисията да публикува доклад, в който да се уточнят точните ценови предложения.
Още: Българин, мобилизиран в Украйна: Радев и външно министерство влязоха в диалог
Още: Риск от дискриминация: КЗД препоръча на "Топлофикация" друго време за ремонта в "Дружба"
Член на КЕВР: Няма опасност цената на тока да се вдигне със 100 или 150%
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: А1 представи визията си за бъдещето на технологиите пред журналисти на юбилейното Tech Trip