Хотелиери алармират: Хотели по Черномoрието се разпродават на части

28 април 2023, 11:47 часа • 7583 | прочитания

Морските ни курорти Слънчев бряг и Несебър водят Бургас по брой на сделките с имоти.

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Според експерти тенденцията се дължи на това, че хотелиери разпродават хотелските си бази на части. Местни брокери твърдят, че цените в района са завишени със 100% - цената на студио или едноспален апартамент върви около 1800 € на кв. м, разказва Euronews.

Цените са високи и в Созопол – там цената на подобни жилища варира между 1100 – 1400 €.

Хотелиерът Румен Мончев обясн, че все повече негови колеги прибягват до тази практика и разпродават хотелите си. По думите му обаче това е опасно за туризма, защото закупуването на хотелски стаи означава, че те вече още по-трудно ще могат да функционират като хотели.

Още: Нови цени на винетките от днес

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

ОЩЕ: Сериал за Слънчев бряг: море от алкохол, орди пияни британци и смели родни спешни служби (ВИДЕО)

Мончев добави още, че колегите му са принудени да продават по този начин, за да оцелеят. Това според него обаче е възможност за развиване на сивия сектор, защото никой не контролира дали новите собственици на тези хотелски стаи ги дават под наем.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес