Няма пострадали: Товарен влак, превозващ пясък, дерайлира край Варна

17 юли 2024, 22:55 часа 1931 прочитания

В 20:45 часа тази вечер оперативният дежурен в Областна администрация – Варна е получил информация за дерайлирал товарен влак, след спирка Юнак, в посока Дългопол, съобщиха от пресслужбата на областната управа във Варна.

Още: Надежда сред самота: Как остаряват възрастните в България? (ВИДЕО)

Още: Полицията вече не смогва с отнетите коли от пияни и дрогирани шофьори

Машинистът не е пострадал, а влакът е бил натоварен с пясък. Заради инцидента е отменен пътническият влак за Дългопол. БДЖ ще осигури автобуси за пътуващите в тази посока.

Още: Нов пожар до Стара Загора, спрени са влаковете София-Бургас

Променя се и маршрутът на бързия влак Варна – София, през Карлово, който тръгва в 21:40. Той ще премине по обходен маршрут през Шумен и Комунари, уточниха от областна управа, пише БТА. 

Още: Хиляди сервитьори от Непал и Бангладеш, шофьори от Индия и още: Сезонните работници у нас - колко са, къде са и какво работят

Още: Почина съпругът на княгиня Мария Луиза Българска

На сайта си Български държавни железници (БДЖ) съобщават, че временно се преустановява движението на влаковете между гарите Юнак и Величково вследствие на инцидент на железния път. Поради тази причина се изменя маршрутът на движение на влак БВ 8656 Варна-София. Влакът ще се движи през гарите Синдел, Каспичан, Шумен, Комунари и продължава по разписанието си. Влакът няма да минава през гарите Юнак, Величково и Дългопол.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес