Днес окончателно стана ясно решението на синдикалните организации в МВР за евентуални протестни действия заради ниските заплати във ведомството.
Още: Най-важните новини за деня: 11 август 2025 г.
Още: Въпреки забраната заради шарката: Засякоха нелегален превоз на животни край Пловдив
Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР) взе решение за насрочване на национален протест на 5 юли. "Ако преговорите с ръководството на МВР, а може би и с ръководството на държавата, не протекат по начин, по който ни удовлетворява, няма да ограничим протеста си само с митинга на 5 юли", заяви председателят на УС на СФСМВР Валентин Попов.
ВЪВЕЖДАТ ЕДИННА СИСТЕМА ЗА ПРИЕМ В 1 КЛАС
Още: Нов сорт български люти чушки вече в магазините на Kaufland
Още: Деца и възрастни в Хасковско се учат как да пазят природата от пожари и замърсяване
Просветният министър Красимир Вълчев съобщи, че за прием в 1 клас в столичните училища догодина ще бъде въведен критерий за уседналост, а догодина или за по-следващата учебна година – единна система за прием.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сериозни промени при еднодневната винетка: Вече ще важи 24 часа от покупката ѝ
Още: Войници и бойна техника на НАТО се придвижват по пътищата у нас
КОЛА СЕ ВРЯЗА В ПРАЗНУВАЩИ РАМАЗАНА В АНГЛИЯ
Автомобил се вряза в тълпа празнуващи Рамадан байрам в английския град Нюкасъл. Задържана е 42-годишна жена, но от полицията не смятат, че става въпрос за терористичен акт.
АПИ ОТМЕНИ СВОЯ МНОГОГОДИШНА ЗАБРАНА, ТИР-ОВЕТЕ ВЕЧЕ ЩЕ СЕ ДВИЖАТ СЪБОТА И НЕДЕЛЯ ПО МАГИСТРАЛИТЕ
Още: С остра позиция международната асоциация "Галъп интернешънъл" се разграничи от българската "Галъп"
Още: Идея: Строят храм на Седемте рилски езера
От този месец ТИР-овете се върнаха по магистралите и в почивните дни. Забраната за движението им в петък и неделя вече не е в сила. Решението ТИР-овете да се движат по магистралите в почивните дни през лятото беше взето от АПИ, превозвачите, КАТ и представители на Асоциацията на пострадали при катастрофи.
Заместник-председателят на ПП ГЕРБ и председател на парламентарната група на партията Цветан Цветанов заяви, че ГЕРБ имат достатъчно съмнения, че президентът Радев е защитил решението за купуване на шведски изтребители. По думите му това е станало в период, в който още е нямало окончателно решение на служебното правителство.