Близо 2 милиона лева е струвала охраната на протестите срещу властта от старта им на 14 юни досега. Това отчете министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев пред депутатите по време на днешния парламентарен контрол.
Още: Прогноза за времето - 15 септември 2025 г. (понеделник)
Още: "Борим се срещу безхаберието": Плевен отново излезе на протест заради безводието
Точната сума е 1 834 243 лева. В нея влизат положеният извънреден труд от полицаите, командировъчните им, използваното гориво, светлоотразителни жилетки и друго оборудване.
За да помагат на колегите си в София, от страната са били командировани за различен период от време общо 7927 полицаи.
В отговор на депутатски въпрос Цветлин Йовчев заяви, че металните заграждения, зоната за сигурност и засилената полицейска охрана около Народното събрание ще останат докато на протестите продължава да има прояви на агресия, опити за рушене на имущество и за нахлуване в сградата на парламента.
Още: Седмична прогноза за времето за 15-21 септември 2025 г.
Още: Спасиха двама туристи в Рила