Папа Бенедикт 16-и беше приет по своя молба в Хавана от бащата на кубинската революция Фидел Кастро в последния ден от 48-часовата си визита в Куба, съобщи говорителят на Ватикана Федерико Ломбарди, цитиран от БГНЕС.
Още: Експерт: Последната година и половина българинът кара по-разумно
Още: От 4 юли: Промяна в движението през "Петрохан"
Фидел Кастро сложи край на витаещото напрежение около възможността за среща с папата, като съобщи предишната нощ, че ще се срещне с папата в сряда.
"С удоволствие ще поздравя Негово светейшество папа Бенедикт XVI, както направих и с папа Йоан Павел Втори", писа Фидел Кастро в неговите "размишления", които редовно публикува на официалния сайт Cubadebate.
Това е първата среща между 85-годишния Кастро с 84-годишния германски папа. Фидел Кастро се е срещал с Йоан Павел Втори два пъти - през 1996 г. във Ватикана и по време на визитата на папата в Куба през 1998г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Глоба от ЕС за България за милиони - заради филми. Къде е държавата за авторските права?
Още: 38 градуса в един град от страната. Времето утре - 4 юли 2025 г.