При извършване на дейности, свързани с утилизация (бракуване) на неоперативни активи в района на локомотивно депо София, е възникнало възпламеняване на тапицерия от отхвръкнала искра в един от салоните на неизползваема стара електрическа мотриса 32 серия.
Още: Смачкана кола на АМ "Тракия" - катастрофа затруднява движението
Още: Семеен уикенд: Във военноисторическия музей показват оригинални вещи на Васил Левски
Вследствие на възникналото запалване около 09:30 ч. е подаден сигнал до „Пожарна безопасност и защита на населението“, които са се отзовали на място с три противопожарни автомобила и са потушили възникналия пожар. Няма пострадали хора от възникналото запалване.
Утилизацията е извършвана от лицензирана за целта фирма на специална площадка. Специализираните служби ще проведат разследване дали са спазени противопожарните изисквания за безопасност при извършваната от фирмата дейност.
Електрическата мотриса 32 серия е спряна от движение през 1991 г. и е част от продаден неоперативен актив на „Холдинг БДЖ“ ЕАД, който не е необходим за дейността на дружеството.
Още: Ще замръзнем ли? Проф. Георги Рачев заговори за понижаване на температурите
Още: Протест в три града заради блъснатите майка и дете с АТВ в Слънчев бряг