Голяма част от силите и средствата, които седем денонощия се бориха с огнената стихия в Ямболско, са предислоцирани на границата с Гърция, където е възможно пожарът да се прехвърли на наша територия. В днешния ден там ще бъде насочена и летателна техника. Това съобщи министърът на вътрешните работи Калин Стоянов, който проведе видеоконферентен разговор с министъра на климатичните кризи и гражданската защита на Гърция Василис Кикилиас.
Още: Кой има имен ден днес, 15 август 2025 г. Честито!
Още: Най-важните новини за деня: 14 август 2025 г.
ОЩЕ: Пожарът във Воден, Крайново и Странджа е овладян, огънят в Гърция е на 1 км от България
Стоянов предложи съдействие със сили, които да се включат в потушаване на огнищата на територията на Гърция.
Кикилиас изрази благодарност към България за доброто оперативно сътрудничество, което противопожарните служби на двете държи поддържат.
Още: След инцидент: Възстановиха движението в тунел "Железница" на "Струма"
Още: Потушиха пожара край Тутракан
"Ситуацията засяга целия Балкански регион. Борим се с пожарите, както България. Благодаря Ви за помощта, която МВР изпрати в Гърция и през миналата, и през настоящата година. Наземните екипи не могат да достигнат до района, в който се развива пожара, но на етапа синоптиците дават благоприятни прогнози за валежи“, заяви той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Плевен и областта водата ще бъде пусната за два часа тази вечер
Още: Напълни цялата ученическа раница на изгодна цена в Kaufland
ОЩЕ: "Нямам основания": Главчев каза ще смени ли вътрешния министър (ВИДЕО)
Четвърти ден бушуват пламъци в планината Славянка. На място дежурят пожарникари от Сандански и Гоце Делчев и служители на горските стопанства. Те са разположени по билото на планината.