В събота ще преобладава слънчево време. В сутрешните часове на места в Източна България все още има превалявания, които бързо ще спрат, облачността и там ще се разкъса и намалее. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 17° и 22°, в София - около 17°. Това съобщи дежурният синоптик от НИМХ Георги Цеков.
Още: Българска диня на половин цена до 17 август в Kaufland
Още: КЗД се самосезира заради сваленото от полет дете с увреждане
Над планините облачността ще е променлива, по-значителна в сутрешните часове над масивите в Източна България и на места там все още ще има валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 12°, на 2000 метра - около 3°.
Над Черноморието в сутрешните часове облачността ще е предимно значителна, на места с превалявания от дъжд. Около обяд валежите навсякъде ще спрат и облачността ще се разкъса и намалее и до края на деня ще е предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 16° и 21°. Температурата на морската вода е 9-11°. Вълнението на морето ще е 2 бала.
Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 47 мин. и залязва в 20 ч. и 7 мин. Продължителността на деня е 13 ч. и 20 мин. Луната в София изгрява в 4 ч. и 42 мин. и залязва в 14 ч. и 29 мин. Фаза на луната: два дни след последна четвърт.
Още: "Каква работа е свършена добре?" ИПИ пита АПИ за раздадени милиони левове бонуси
Още: С над 120 лв.: Вдигат линията на бедност