Прогноза за времето - 9 август (четвъртък)

09 август 2018, 07:00 часа 11672 прочитания 0 коментара

Днес отново ще бъде слънчево, след обед – горещо. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони, до умерен вятър от изток-североизток. Максимални температури, предимно между 29° и 34°, в София около 29°. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), съобщи дежурният синоптик Христо Христов, цитиран от агенция "Фокус".

Още: АПИ опита да скрие, но не успя: Началници са взели средно по 13 000 лв. бонуси (ДОКУМЕНТ)

Още: Синдикатите критикуват предложената от кабинета нова линия на бедност

Атмосферното налягане ще бъде малко по-високо от средното за август. През деня ще се задържи почти без промяна.

Над Черноморието ще бъде слънчево с до умерен североизточен вятър. Максималните температури на въздуха ще са: 28-31°. Температурата на морската вода е 27-28°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Над планините ще бъде слънчево с временни увеличения на облачността, но без валежи. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 24°, на 2000 метра – около 16°.

Още: "Добре свършена работа": Ръководството на АПИ не коментира повече кой взе милиони бонуси

Още: Продължава борбата с пожарите в страната

До края на седмицата ще бъде слънчево. Временни увеличения на облачността ще има в петък след обед над източната половина от страната, без валежи. Вятърът ще е слаб, в Дунавската равнина и източните райони до умерен, от изток-североизток. В петък и събота дневните температури ще са с градус-два по-ниски, а от неделя отново ще се повишават.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес