Софийската градска прокуратура отрече твърденията на началника на следствието Борислав Сарафов, че до мястото на взрива до автомобила на главния прокурор Иван Гешев е допускан израелски експерт.
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
В съобщение, публикувано на сайта на държавното обвинение, се казва, че "наблюдаващите прокурори не са разпореждали извършването на процесуално-следствени действия с участието на вещо лице извън списъка на вещите лица на компетентния съд" и че "наблюдаващите прокурори не са допуснали на местопроизшествието лица, които нямат право да бъдат там".
Според съобщението на мястото на взрива е имало чуждестранен експерт, "но същият не е бил допуснат от наблюдаващите прокурори и не е взел участие в извършваните действия по разследването". Още: Демерджиев: Семейството на Гешев не е било в колата по време на взрива
Според позицията на Сарафов прокуратурата е навлязла в политически терен и трябва да излезе. Именно в нея той даде информация за указанието на Гешев до мястото да бъде допуснат израелски експерт.
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
Още: Нови цени на винетките от днес
"Аз не го познавам, нямам информация за неговото име, служебна позиция и експертиза, но изпълнявайки преки указания, с колегите ми дежурни следователи го допуснахме на местопроизшествието, където той се запозна на място с обстоятелствата около взрива, макар и да не беше допуснат до иззетите веществени доказателства, а направи само визуален оглед, след което си тръгна с г-н Тодоров", се казва в позицията. Тихомир Безлов за атентата: Медиите, близки до Гешев, от 2 месеца подготвят темата
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Припомняме, че по-рано днес от СГП забраниха разгласяването на подробности за разследвания атентат срещу обвинител номер едно без изрично разрешение от наблюдаващите прокурори.
Още: Задават се градушки: Готови ли сме да ги посрещнем?
Още: Най-важните новини за деня: 30 април 2025 г.