Дъждът и лошото време не спряха хиляди граждани да дойдат на концерта, който е част от "София прайд". Събитието се провежда пред Паметника на съветската армия в Княжеската градина в столицата, предаде репортер на Actualno.com. На мястото са се събрали около 5000 души.
Още: Прогноза за времето - 16 юни 2025 г. (понеделник)
Още: Най-важните новини за деня: 15 юни 2025 г.
В района са разположени търговски шатри. Част от присъстващите развяват знамена с цветовете на дъгата.
Има засилено полицейско присъствие.
Основното послание е да не вярват на дезинформация. "София Прайд" има за цел да постигне равноправие и конкретните искания тази година са въвеждане на квалифицирани състави за престъпленията от омраза, по хомофобски подбуди от НПК, признаване на правата от еднополовите семейства, както и да се спрат нападките над транс общността, да се създаде административна процедура за смяна на пола
Още: Седмична прогноза за времето за 16-22 юни 2025 г.
Още: "Тук живеят българи и те нямат никакви права": Люпчо Георгиевски очаква действия от България
След концерта е предвидено шествие в подкрепа на ЛГБТИК+ общността.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Десетки българи чакат да бъдат евакуирани от опасните зони в Иран и Израел
Още: Български творци са блокирани в Тел Авив. Какво е състоянието им?
По-рано през деня граждани се събраха на „Шествие за семейството“ с основно искане държавата да приеме демографска стратегия до 2050 г.