Стотици българи отиват да отбележат националния празник 3 март на връх Шипка.
Още: Летен дъжд ще разхлади тези градове. Времето утре - 26 юни 2025 г.
Още: Опасно горещо: Оранжев код в 16 области в четвъртък (КАРТА)
Малко след Царския завой към паметника Шипка се отбива движението от полицията. Колите и автобусите се оставят от дясната страна на платното за движение. Хората тръгват пеша нагоре. Около 6-7 км. Движението е спокойно, им а полицейски постове през всеки завой, информира репортер на
Времето е слънчево, температурата е над нулата. Пътят е изчистен изцяло. Има настроение сред хората.
По информация на читатели част от стълбите към паметника са заградени с въже, за да може официалните лица да минат по тях.
Още: Трябват средства за българския културен център „Една роза“ в Битоля
Още: Работа с гледка: дестинации за дигитални номади, които искат да избягат от офиса през лятото
Пред входа на стълбите пред паметника има създаден пропускателен режим. Хората се допускат на групи от 5 души. Два са пропускателните пункта. Движението става бързо. Проверяват се багаж, лични вещи и хората минават през детектор за наличие на оръжие. Пътят към върха, който е отстрани, е затворен за коли и и пешеходци изцяло, защото се очаква от там да минат официалните лица, които още участват в поклонението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Експерт с мрачна прогноза за залавянето на черния леопард
Стълбите са изчистени, не са дори заледени. Качването нагоре е спокойно, но има струпване на хора по стълбите, тъй като се засичат качващите се и слизащите хора.
Очаква се в 11 часа президентът Румен Радев да произнесе тържествено слово.
Още: Прогноза за времето - 25 юни 2025 г. (сряда)
Още: Времето утре ще е опасно за здравето: Прогнозата на Ники Василковски