Закъсалите българи в Мароко са на път за България

03 януари 2012, 19:04 часа • 4657 | прочитания

След намесата на българското посолство в Мароко, групата български туристи, които бяха на пристанището в Танжер, са получили своите паспорти и вече се на път за България, съобщи пресцентърът на българското външно министерство.

Още: Бащата на Сияна: 40 дни на адска мъка, 40 дни на борба за справедливост

Още: Седмична прогноза за времето за 12-18 май 2025 г.

По-рано днес групата не успя да напусне Танжер, след като мароканска туроператорска фирма им задържа неправомерно документите за самоличност поради неуредени финансови взаимоотношения с българската туристическа фирма Бец травъл.

След подадения сигнал, българските дипломати в Рабат, координирано с техните колеги в София, настояха пред мароканските власти паспортите да бъдат незабавно върнати, което е факт и нашите сънародници вече могат да напуснат Мароко, посочва пресцентърът на МВнР.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес