"Няма други граждани на Европейския съюз, които повече от българите да вярват на фалшивите новини.
Още: "Свобода за Деси": Протест пред президентството поиска помилването на Иванчева
Още: Очаква ни най-горещият ден: Прогнозата на Деница Стоянова
Това показва най-новият Индекс по медийна грамотност, с който се мери и сравнява нивото на образованието, свободата на словото и доверието между хората в 35 държави. Най-неподатливи на дезинформация са финландците.
Дали това е точно изчислено? Не знам. Но съм по-склонна да му повярвам, отколкото да го отрека. Вярно, че не съм виждала на живо финландец, но пък откакто съм се родила, живея в България и съм наясно с няколко неща", пише журналистката Анна Заркова във Фейсбук.
Тук, колкото и да е тъп и невеж един човек, все се намира някой по-тъп и по-невеж, който да се осведомява от него. Тук, колкото е по-лъжлив един политик, толкова повече публика събира. Тук, колкото е по-голям успехът, толкова по-малко приятели и по-мощни врагове има до себе си.
Още: 25 години от трагедията с атомната подводница „Курск“ (ВИДЕО)
Тук беззаконието се утвърждава като начин на живот и прехрана тъкмо чрез законите, които се умножават. И колкото по-нагло гражданинът мами държавата, толкова по-твърдо се убеждава, че от нея по-голям измамник няма. И колкото по-често се лъжем един друг, толкова по-рядко разбираме, че най-излъгани сме ние самите."
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Големи отстъпки за дома, градината и активното ежедневие до 29 юни в Kaufland България
Още: Съдът сложи край на сагата около избора на нов директор на БНТ, СЕМ стартира нов конкурс