С жива верига полицаите спират протестиращите пред входа на парламента. Те искат да стъпят на тротоара пред Народното събрание, но биват избутани в храстите.
Още: Най-важните новини за деня: 2 октомври 2025 г.
Още: Затвор до 5 години за нелегални домове за възрастни
Според протестиращите този тротоар е обществена собственост и искат да преминат през кордона.
Наложи се допълнителни сили на МВР да се присъединят, за да предотвратят влизането на протестиращите в охраняемата зона на Народното събрание.
Една от знаковите представителки на ПИК Ива Николова пък беше уцелена с домат, което се видя от прякото излъчване на гражданското движение "Боец". В коментара от излъчването на Боец определиха случилото се като "косвена жертва". Последваха и викове: "Мисирка" и "Подлога".
Още: Къде да си купим картофи на промоция през октомври?
Още: Върховният касационен съд: Сарафов вече не е главен прокурор
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: АПИ със съвети за шофьорите: Ето къде вали сняг
Още: Българските герои от миналото оживяват с профили в социалните мрежи (ВИДЕА)
Малко след това Николова отново опита да каже нещо на протестиращите и последва нов залп от домати и яйца.
Малко по-рано по входовете на Народното събрание полетяха домати и яйца. Бяха обстрелвани и колите на депутатите. Бурни викове "Оставка!" огласят пространството пред парламента.
Още: 25 години по-късно: Знаково лице на bTV си тръгва със скандал (СНИМКИ)
Още: Системата за актове и глоби на МВР се срина