Никой не е застрахован от бедствия и аварии и това се случва по целия свят. Столична община има най-силната политика в България по отношение превантивните действия за предотвратяването на бедствия и аварии.
Още: Частичният вот в София: Избирателната активност копае дъното
Още: "София прайд" и шествие за традиционното семейство блокират столицата (ВИДЕО)
Това заяви кметът на Столична община (СО) Йорданка Фандъкова на заседание на Столичния общински съвет (СОС), предава БГНЕС.
„Благодаря на щаба, който сформирахме веднага", каза столичният кмет и посочи, че бяха засегнати три района от тези наводнения – район „Витоша", район „Нови Искър" и район „Кремиковци", като подчерта, че са извършени необходимите превантивни действия и са били почистени общинските речни корита.
„Ние бяхме готови", категорична е Фандъкова и добави, че сега СО подготвяме аварийно почистване, за да може да осигури и този участък, който не е в района на общината. Тя допълни, че с екипа ѝ не чакат решението на СОС, когато има причини да действат веднага.
Още: В Елин Пелин се проведе конкурс "Пъстър свят"
Още: Зам.-кмет на Самоков участва във форум на тема "Електронизиране обмена на данни между институциите"
Oще: Председателят на СОС Георги Георгиев подаде сигнал до СДВР за отсичане на дървета
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Терзиев чака проекта за възстановяването на Симеоновския лифт до края на август
Столичният кмет обясни това след призива на общинския съветник Карлос Контрера, който заяви, че е необходимо СОС и СО да предприемат мерки, защото всички те – общински съветници и кметовете, са избрани, за да носят отговорност, да дават решения и да решават проблеми. Той предложи Фандъкова да подготви и внесе доклад относно оценка на щетите за наводненията, да се предприемат превантивни мерки за почистване и укрепване на речните корита, да бъде представена и оценка на състоянието на речните отпадъци.
„Превенцията е най-силното оръжие срещу беди", заяви Контрера и посочи, че взетите навреме мерки предотвратяват различни щети и спасяват животи.
„Стане ли бедствието, значи някой някъде не си е свършил работата", категоричен е той и уточни, че голямата цел е да не се стига до лоши сценарии.
Още: Терзиев налага вето и на увеличението на заплатите в градския транспорт
Още: 55 г. Шопски празник в Елин Пелин под мотото "Децата и традициите"
Още: Трайчо Трайков се предложи за областен управител на София