Напълно в срок върви, очаквам до края на месец май да започне подготовката за изграждането на още 4 метростанции. Това заяви кметът на Столична община Йорданка Фандъкова пред БНТ, във връзка с изграждането на третия лъч на столичното метро.
Още: В Самоков се проведе фотоизложба „Европа през твоя обектив“
Още: Община Елин Пелин домакинства на състезанието „Млад огнеборец“
Кметът на София напомни, че се очаква през месец септември 2019 година столицата ни да има още 12 метростанции.
„От началото на миналата година започнахме изграждането на 7, по-късно добавихме още една метростанция. Така че в момента се строят общо 8. Строителните дейности вървят по график, изпълнени са на 33%. Имаме възможност от месец юни да започнем отварянето на стесненията там, където ги има. Специално на бул. „Патриарх Евтимий“ очакваме през юни месец да освободим движението, но ще останат леки стеснения точно в участъците на метростанциите, защото там строителството ще продължи“, обясни кметът Йорданка Фандъкова, цитирана от Фокус.
Тя подчерта, че през месец юни предстои да бъде пуснато движението още по бул. „Гоце Делчев“, както и локалните платна на бул. „Цар Борис III”.
Още: Отново екологичен проблем на територията на Костинброд
Още: След първо класиране: Колко деца са приети в детски градини и ясли в София
„Интересно е, че между 15 и 20 май очакваме тунелопробивната машина да се придвижи през метростанция „Красно село“, така че това ще може да го видим. Тя вече се движи на пълни обороти“, заяви Фандъкова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Започна LUNAR 2025: Светлинното шоу на София (СНИМКИ)
Още: "Вечер на таланта" в София поставя фокус върху постиженията на млади и даровити българи