Защо се прави ремонт на ремонта на ул. "Граф Игнатиев" при кръстовището с ул. "Цар Шишман"?
Още: Мариан Бачев: Няма да се строи върху Античния амфитеатър Сердика в София
Още: Боровец посрещна българския лъв от Формула 3 Никола Цолов
Обяснението на Столична община, според БНТ - имало проектантска грешка, заради която зоната била считана за пешеходна, но не била, а освен това при ремонта на "Граф Игнатиев" по улица "Иван Шишман" и ул. "Шести септември" минавала тежкотоварна техника и тя разбила настилката.
"На какво се дължи дефектът при Ректората, можем само да гадаем", обясни зам.-кметът на София Цветан Божинов. Според него, не би трябвало да има "съществени забележки" по отношение на ремонта на "Граф Игнатиев".
Що се отнася до кръстовището с "Шишман" обаче Божинов видя проблем и в зимата. А от строителя не се ангажираха пред bTV да коментират защо се е случило така – изпълнявали проекта. „Със сигурност не говорим за некачествени материали”, добавиха от компанията. И отрекоха, че "точно в този вид” едва ли имало друго място на "Граф Игнатиев".
Още: Благотворителен концерт с подкрепата на община Елин Пелин събра 40 000 лв.
Още: Фонтанът в парк „Възраждане“ отново работи – по-красив, побезопасен и по-модерен от всякога
Още: "Нова комплексна експертиза за ремонта на "Графа" назначи Спецсъдът"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Собственикът представи идеен проект за възстановяване на Симеоновския лифт