Проверки за нерегламентирано горене на гуми и отпадъци в район “Красна поляна” снощи и рано тази сутрин установиха горене на гуми на едно място и две запалени на открито огнища. Това е написала в профила си в социалната мрежа Facebook Йорданка Фандъкова – кмет на София.
Още: "Не бива "Топлофикация" да остава машина за дългове": Кметът на София очерта целите пред дружеството
Още: Химн в понеделник и спорт всяка сутрин – нова инициатива от кмета на София
Два екипа на дирекция “Аварийна помощ и превенция” на Столична община, екип на Трето районно на МВР и екип на пожарната са извършили обходите.
По мое искане рано тази сутрин в района измерване направи и мобилната станция на Изпълнителната агенция по околна среда. Проверките продължават и днес с екипите на Столична община - звеното за “Аварийна помощ и превенция” и Столичен инспекторат, като към тях се включват и екипи на Трето районно на МВР и на Жандармерията, която има дежурен пост в района на Виетнамските общежития“, заявява Фандъкова.
Кметът благодари на гражданите, които са ѝ писали снощи и които са насочвали проверяващите екипи.
Още: София ще ползва изкуствен интелект за прозрачни обществени поръчки
Още: Заради ремонта на „Топлофикация София“ в "Дружба 2": Омбудсманът сезира парламента