Васил Терзиев с първи коментар: Продължавам битката да съм кмет на София (ВИДЕО)

29 октомври 2023, 20:43 часа • 6249 | прочитания

Кандидатът за кмет на София Васил Терзиев, издигнат от "Продължаваме Промяната - Демократична България" и "Спаси София", даде първи коментар на екзитполовете, според които той води убедително, но отива на балотаж.

Още: „Червена зона“ за паркиране в София, цената ще е солена: Идеи за нови промени

Още: Не съм послушко и това дразни много хора: Васил Терзиев за проблемите на София

Терзиев печели изборите в София, но не достига до заветните над 50%, показват резултатите от екзитпола на "Галъп" към 19 часа.  Голямата битка е за второто място, което осигурява балотаж. Ваня Григорова води засега пред Антон Хекимян с 2%. 

Първи думи

"Искам да благодаря на всички софиянци, които излязоха да гласуват. Благодаря им, че гласуваха за една по-различна София. Искрена благодарност! Искам да благодаря на политическите партии и организации, които застанаха зад мен. Продължавам битката да бъда кмет на всички софиянци" каза Терзиев, но отказа да отговори на въпроса срещу кого предпочита да се изправи на балотажа.

На свой ред Борис Бонев коментира, че е сигурен, че Васил Терзиев ще стане кмет след балотажа. "От днес София вече е различна", заключи той. 

Още: Магията на танца оживя в спектакъла „Зад кулисите, там, където започва” в Самоков

Още: Косят зелените площи в София, на места се пръска и срещу кърлежи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес