Пожар горя в 16-етажна жилищна кооперация в Стара Загора. Огънят е тръгнал от апартамент на последния етаж в квартал "Самара 1". Наложило се е бързо спиране на тока и евакуация на живеещите в блока. Пожарът е бил загасен от три екипа на "Пожарна безопасност", като от там го определят, като изключително сложен, заради височината на сградата.
Още: "Изпитва злоба, че не съм му дал пари за събора": Говори обвиненият в побой над кмет хотелиер
Още: Заради случая "Нико Тупарев": Прокурор от "Осемте джуджета" не успя да си върне пълната заплата
„За щастие няма жертви и пострадали. Пожарът е локализиран с помощна на три наши екипа. Заварената ситуация е била доста сложна”, заяви Антон Колев - началник на РДПБЗН-Стара Загора.
„Има данни, че преди възникване на пожара в жилището се е намирал собственикът му. Той ще даде необходимите обяснения. Предстои разследване на причините. Разглеждат се няколко версии от небрежност при боравене с открит огън до неправилно ползване на електрически уреди”, каза още той по Нова телевизия.
Още: Бившият зам.-кмет на София Никола Барбутов отново се изправя пред съда
Още: Следовател за трагедията в "Слънчев бряг": Не е установена неизправност на превозното средство