Една победа от 10 опита: Единствената победа на Григор срещу Джокович (ВИДЕО)

3309
Снимка: Getty Images / Guliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров имаше лошия късмет да попадне в половината на Новак Джокович на Откритото първенство на Австралия. Сърбинът е абсолютен фаворит за спечелването на рекордната си 10-а титла в Мелбърн, а Гришо ще има трудната задача да му попречи да стори това.

Григор и Новак ще премерят сили в събота по обяд, като това ще бъде 11-та среща между тях. В предишните десет мача Джокович е почти безкомпромисен - девет победи и само една загуба. Единствената победа на Гришо срещу Ноле идва през вече далечната 2013-та, когато го побеждава на клей.

Григор Димитров

Става въпрос за турнира от сериите Мастърс 1000 в Мадрид, когато Димитров и Джокович се срещат още във втория кръг. Тогава сърбинът е номер 1 в света, а 22-годишният Гришо тепърва си прокарва път към световния елит. И успява да сътвори една от сензациите на сезона.

Григор успява да спечели първия сет в завързан тайбрек с 8:6 точки, а Джокович му отвръща със същото - печели втората част отново в тайбрек с още по-драматичното 8:10 точки. В третия сет обаче Гришо е безпощаден - печели частта с 6:3 гейма и се класира за третия кръг. Трябва да се отбележи, че Ноле получава и контузия, която го възпрепятства да играе на най-високото си равнище.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в събота срещу бившия световен номер 1 Новак Джокович в мач от третия кръг на Отк...

Новак Джокович

Паметната дата е 8 май, а победата остава като една от най-значимите в кариерата на българина. Малко по-късно Джокович си "отмъщава" на Григор с трисетов разгром на Ролан Гарос. Година след това пък Григор Димитров стига първия си полуфинал в Големия шлем, но Джокович убива мечтата му за финал срещу Роджър Федерер на Уимбълдън.

ОЩЕ: 5-часовата битка, в която Надал отказа Григор от финал в Големия шлем (ВИДЕО)