Федерер надви Милман в епичен сблъсък в Мелбърн

2760

Световният номер 3 Роджър Федерер бе много близо до сензационно отпадане още в третия кръг на Откритото първенство на Австралия, но все пак успя да победи представителя на домакините Джон Милман с 4-6, 7-6(2), 6-4, 4-6, 7-6(8) в маратонски сблъсък.

Милман шокира Федерер на осминафиналите на Ю Ес Оупън в четири сета през 2018 и сега отново бе близо до победа над рекордьора по титли от Големия шлем. От самото начало на мача 30-годишният австралиец бе много солиден от основната линия и натискаше форхенда на съперника си, предизвиквайки грешки от швейцареца. Милман успя да стигне до два пробива в първия сет, за да го спечели с 6-4, а във втората част не се стигна до нито един пробив, но Федерер се наложи в тайбрека със 7-3. В третия сет шесткратният шампион бе стабилен на собствен сервис и постигна един пробив, за да се доближи на сет от победата. Милман обаче не се отказа и реализира единствения пробив в четвъртата част, за да вкара мача в решаващ пети сет. В него играта бе равностойна и след по един разменен пробив се стигна до дълъг тайбрек. В него Милман започна по-уверено и след няколко добри уинъра поведе с 8-4, за да се доближи на две точки от крайния успех. Федерер обаче показа класа, за да вземе шест поредни точки и да спечели мача след малко над четири часа игра.

Впечатляващ Федерер даде само шест гейма на Крайнович

Ветеранът Роджър Федерер се класира без проблеми за третия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като победи сърбина Филип Кр...

Швейцарецът завърши мача с 16 аса, 62 печеливши удара и 82 непредизвикани грешки. За него това бе победа номер 100 в Мелбърн и по този начин той се превърна в първия тенисист в историята, който има поне 100 успеха на два различни турнир от Големия шлем (101 на Уимбълдън). На осминафиналите Федерер ще се изправи срещу унгареца Мартон Фучович, който по-рано днес победи Томи Пол с 6-1, 6-1, 6-4.