Кога и къде да гледаме Григор срещу Джари на 1/4-финалите в Шанхай

10598

Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза утре срещу Николас Джари в битка за място на полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Шанхай. Родният състезател е пределно мотивиран да спечели срещата като се цели в пети 1/2-финал през този сезон. До момента Гришо стигна до този етап на надпреварите в Ротердам, Женева, Вашингтон и Чунду.

Пътят на Димитров и Джари до 1/4-финалите

Григор Димитров стигна до 1/4-финалите на Мастърс-а в Шанхай, след като постигна знаменита победа над намиращия се на второ място в световната ранглиста Карлос Алкасар. Преди него българинът отстрани Карен Хачанов и Александър Вукич.

Григор Димитров Карлос Алкарас

Джари пък се класира за четвъртфиналите, след като се наложи над аржентинеца Диего Шварцман. Преди това чилийският тенисист отстрани италианеца Лоренцо Сонего и французина Терънс Атамне.

Гришо е играл два пъти срещу Джари

До момента Григор Димитров и Николас Джари са се срещали на корта два пъти. Чилиецът е спечелил и двете срещи. Първата е на 1/16-финалите на турнира в Барселона през 2019-та, когато Джари печели с 6:2, 6:4 и 7:6(2). През този сезон двамата се срещнаха на финала на турнира в Женева, където чилиецът победи със 7:6 (1) и 6:1.

Николас Джари

Кога и по коя ТВ да гледаме мача

Двубоят между Григор Димитров и Николас Джари е утре сутрин. Срещата е първа в програмата на централния корт и се очаква да започне в 11:30 часа. Мачът ще бъде излъчван пряко по платената телевизия „Мах sport 1“, която държи правата за Мастърс-а в Шанхай. Ако нямате възможност да гледате срещата, може да я проследите на живо в Sportlive.bg.

Вижте разширен репортаж от победата на Григор Димитров над Карлос Алкасар.